Коротко про нас

Наша команда

Кримський Інститут Стратегічних Досліджень

Коротко про нас

Про організацію

Кримський Інститут Стратегічних Досліджень

Вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року через велику кількість злочинів проти об’єктів культурної та релігійної спадщини називають також війною проти української культурної ідентичності.

Але руйнування культурних пам’яток України Російською Федерацією почалося задовго до повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Ще в лютому 2014 року, свідомо порушуючи принципи та норми міжнародного права, Російська Федерація розпочала збройну агресію проти України. У результаті були окуповані українські території: Автономна Республіка Крим, місто Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. Збройне вторгнення, а також подальша діяльність окупаційних адміністрацій супроводжуються жахливими злочинами проти життя та здоров’я людей, свободи совісті та переконань, державної, громадської та приватної власності, нанесенням шкоди довкіллю, регіональній та міжнародній безпеці. Також під загрозою знищення опинилися пам’ятки культурної спадщини.

Одним з головних напрямків діяльності громадської організації «Кримський інститут стратегічних досліджень» є група «Культурна спадщина», фокусом діяльності якої з 2017 року є дослідження стану захисту об’єктів культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях України та виявленні основних тенденцій розвитку подій у цій сфері через призму міжнародного гуманітарного права.

Крим

З 2017 року група експертів КІСД вивчає, аналізує сценарії поводження із українською культурною спадщиною на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь та проводить дослідження стану збереженості пам’яток, музейних колекцій та інституцій. Завдяки цій роботі була розроблена власна методика документування порушень міжнародного гуманітарного права у сфері захисту об’єктів культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях, яка вдосконалюється експертами організації та використовується іншими громадськими та державними ініціативами.

Дослідження

Досліджуємо стан захисту та збереження об’єктів культурної спадщини на тимчасово окупованих внаслідок збройної агресії Росії територіях України, виявляємо основні тенденції розвитку подій у цій сфері та порушення міжнародного гуманітарного права щодо культурних цінностей з боку окупаційної влади.

Інформування

Створюємо критичний, цілісний та заснований на фактах контент, що забезпечує право на правдиву, неупереджену й актуальну інформацію про корінні народи України в історичному, культурному, політичному вимірах, а також про порушення проти культурної спадщини на тимчасово окупованих територіях.

Освіта

Проводимо тренінги з механізмів притягнення до відповідальності за порушення проти культурних цінностей у збройному конфлікті для представників органів слідства та прокуратури.

Якщо Вас зацікавила інформація про організацію або у Вас є можливість поділитися власними даними

Зв'яжіться із нами
ПЕРЕОСМИСЛЮЄМО

переосмислюємо значення культурної спадщини, розвиваємо критичне мислення щодо подій минулого та сьогодення.

ПІДТРИМУЄМО та ГУРТУЄМОСЬ

підтримуємо та гуртуємось навколо ідеї створення сталої національної системи збереження та захисту культурної спадщини України.

Досліджуємо

досліджуємо стан захисту та збереженості об’єктів культурної спадщини.

Пропонуємо

пропонуємо механізми впливу на державу-окупанта.

about us image template for building
Матеріали

Наші
публікації

Переглянути
ciss team

Хто ми?

Ми незалежна платформа, яка об'єднує науковців, фахівців з пам’яткоохоронної діяльності, істориків, археологів, культурологів, юристів з міжнародного гуманітарного та кримінального права, міжнародного права прав людини, громадських діячів. Ми працюємо над створенням більш критичного, цілісного та заснованого на знаннях підходу щодо захисту культурної спадщини України, що залишилась на тимчасово окупованих внаслідок збройної агресії Росії територіях України та зазнає впливу з боку російської окупаційної влади, а також захисту історичної пам'яті та національної ідентичності українського народу та корінних народів України. Наші дослідження стосуються також контекстуалізації викликів культурної ідентичності Криму в регіональному, національному та міжнародному вимірі, формуванню нового історичного та культурного наративу про минуле та сучасність Кримського півострова.

Overlap image

Наша мета

створення більш критичного, цілісного та заснованого на знаннях контенту у сфері розвитку кримськотатарського народу, деокупації, реінтеграції, розвитку та євроінтеграції Криму в складі України.

Overlap image

Наші методи

Дослідження з історії та культури корінних народів України, моніторинг, аналітика, розробка рекомендацій для державних органів влади у сфері захисту та збереження об’єктів культурної спадщини, що залишились на тимчасово окупованих внаслідок збройної агресії Росії територіях України, методична та просвітницька робота, проведення тренінгів та інших заходів, спрямованих на збереження теми Криму в інформаційному полі України, надання достовірної інформації мешканцям Криму, аналіз та розробка проєктів нормативно-правових актів, національна адвокація.