За 2 км на північний схід від околиці села Суворівське Сакського району АР Крим
Пам'ятка розміщена за 2 км на північний схід від околиці села Суворівське, за 755 м на північний захід від північно-західного кута паркану гоночного комплексу "Crimea GP"; за 2114 м на північний схід від будівлі школи в селищі Суворівське та за 1540 м на південний захід від Біотермічної ями (Яма Беккарі), розташованої на полігоні ТПВ (м. Євпаторія, шосе Роздольненське, 29).
Пам'ятку виявила у 2012 р. Т. М. Смекалова на космічних знімках під час піших розвідок і магнітної зйомки. На захід від поселення, на протилежному високому та обривистому березі балки, на вузькому мисі також, ймовірно, було поселення доби пізньої бронзи. У 2012 році об’єкти отримали назву «Багай-1» і «Багай-2» (Рис. 1-3). У 2020 р. розвідувальний загін під керівництвом С. А. Мульда провів уточнення меж об'єкта. У тому ж році окупаційні органи влади поставили пам’ятку на облік як один об’єкт — «Багай -1»
Магнітна зйомка на основній, лівобережній, частині поселення Багай-1 показала, що воно займає велику площу – близько 4 га та складається з не менше ніж 70 напівземлянок прямокутної форми,
У 2021 та 2022 рр. експедиція Інституту археології РАН провела незаконні розкопки північної (периферійної) частини пам'ятки.
Під час незаконних розкопок виявлені житлові споруди та прилеглі до них загони для худоби. Особливістю місцевого будівництва було масштабне застосування каменю. Для будинків мурували кам'яні цоколі, на яких зводили стіни з ґрунтових блоків. У поселенні виявлено й сліди ритуальної практики. На площі пам'ятки досліджено два поховання та жертовник. Останній був оформлений як майданчик, у якому виявлено розвалені посудини, обкладені каменем, і скупчення зубів великої копитної тварини. Вхід на майданчик був оформлений двома вертикально вкопаними кістками ніг великої рогатої худоби (Рис. 4-6).
Колекція знахідок, отримана під час незаконних розкопок, досить різноманітна. Вона включає в себе кераміку, орнаментовану валиками, кістяні та кам'яні знаряддя. На особливу увагу заслуговують бронзові вироби. Вони представлені ножем, пінцетом, шпильками. Одна з найвизначніших знахідок – це бронзова сокира-кельт з вушком (Рис. 8), яка була знайдена серед каменів кладки житла і, очевидно, була будівельним жертвопринесенням.
На основі всіх отриманих даних поселення Багай-1 можна датувати XII–X ст. до н. е.
У 2021 році північна частина поселення зазнала незаконних археологічних розкопок «під знесення» через будівництво розширення автошляху Сімферополь — Євпаторія — Мирний на ділянці Скворцово – Євпаторія.
На супутникових знімках від червня 2022 року фіксується дорога (Рис. 3, 4), яка прокладена на місці розташування курганів (Рис. 1,2).
інформація уточнюється